SNARRY CHALLENGE 2017

Výsledek obrázku pro snarry

Seznam povídek:

KalamityJaneLepidlo života – Náhradníci

PatoložkaPovídky od PatoložkyTurnaj

MiamamJohnlock PositiveNávrat hrdinů 

Kasasagi AO3 – Můj úsvit k tvému soumraku

Sora ZariganiKouzelný svět fanfiction– Důvod ke změně (edit: povídka ze stránek smazána)

 

 

 

VOLNÁ TÉMATA:

 1. Severusovi začaly šedivět vlasy, nepříjemně mu to připomnělo jaký je mezi ním a Harrym věkový rozdíl a dostal strach, že to začne Harrymu vadit. Začne tedy potajmu vyvíjet omlazovací lektvar a vůbec v tomhle směru blbnout, takže Harry se naopak začne bát, že to Severus ho hodlá opustit. (Kratula)
 2. Draco randí s Harrym a všechno je naprosto sluníčkové. Jenže jedna osoba se potají užírá a nakonec Dracovi vnutí lektvar, který způsobí, že si vymění těla. Severus si Harryho tělo i pozornost plně užívá, ale Harry je z toho zmatený, cítí, že je něco jinak. Lektvar nakonec vyprchá a Draco je opět Dracem, který by nejradši Harrymu vše řekl, ale sám si moc nevědomuje, co se to vlastně stalo. Harrymu nakonec dojde, kdo za tím stál a jen autor má tu moc rozhodnout, ke komu se vyvolený přikloní…
 3. Večer Halloweenu, potkají se nad hrobem Harryho rodičů (velká romantika, víme co :D ) a ani jeden netouží být sám, tak Harry Snapea pozve na třeba dýňovou polívku, co uvařil. Přes skepsi, která Severuse přepadne mu chutná a nechá se třeba pozvávat častěji. Nejen kvůli dobrému jídlu, ale možná i….společnosti?
 4. Harry má nějaký děsně důležitý úkol a je vyslán do minulosti. Musí se vyhýbat své matce i svému otci, ale jednou potká Severuse ve snaze splnit úkol. Oba propadnou kouzlu tomu druhému a ač Harry neustále myslí na to, co ze Severuse vyroste, nedokáže se zamilovanosti ubránit. Po návratu do přítomnosti je to opět zapšklý Snape, který si Harryho pamatuje jen matně, spíše mu připomíná chlapce, kterého miloval a který ho náhle opustil. A tak je na Harrym, aby v Severusovi vyvolal vzpomínky časů dávných…
 5. Ještě jedna ztráta paměti – tentokrát paměť po Naginiho uštknutí ztratí Severus a žije mezi mudly, aniž by cokoliv tušil o své minulosti (nebo to tak minimálně vypadá – jestli to tak skutečně je, nechávám na autorově fantazii). Náhodou ho objeví Harry….a dál to autor domyslí, jak chce.
 6. AU, ať už magické nebo ne, kde Severus je nějaká postava ze spíš vzdálenější minulosti, který se nějakým způsobem dostane do Harryho (a naší) současnosti (alternativa: Severus z konce sedmdesátek, který přijde do konce devadesátek nebo třeba i pozdějšího času? To by byl takový opravdu opak mnohem obvyklejšího výletu do času Pobertů.)
 7. Ti dva jsou dávno spolu ale nikdo to vlastně netuší. Jestli válka ještě neskončila nebo ano, to je na autorovi. A jak se k tomu postaví okolí, to je taky na autorovi. Ale jednou ti dva ze stínu prostě vyjít musí… ať už náhodou nebo promyšleně…
 8. Pak ještě klasický hurt/comfort, kdy se Severus následkem ušknutí/kletby/nezdařeného mozkomořího polibku apod. promění v takového něco jako vegetativního robota a Harry se o něho musí starat, dokud se Severusův stav nezlepší
 9. Profesor Snape se při obědě ve Velké síni usmál. Nic děsivějšího studenti Bradavic ještě nezažili. Co naplat – existoval přeci muž, který je všechny zachránil před peklem už jednou. Ovšem počkat? On se usmívá také? Co všechno se stane než Bradavice zachvátí chaos?
 10.  Snape sice přežil Naginiho kousnutí, ale už se úplně neuzdravil, musí pravidelně užívat nějaký na přípravu náročný lektvar, něco jako kouzelnickou obdobu inzulínu. Jednoho dne o svou zásobu nešťastně příjde a už je příliš zesláblý, aby si zvládl uvařit nový. Situace je taková, že jen Harry je k dispozici, aby mu pomohl – a on ví, že není zrovna skvělý alchimista. Co všechno si ti dva přiznají, než Harry lektvar podle Snapeových pokynů uvaří a stihne ho vůbec Harry dokončit dřív, než bude pozdě?
 11. Všichni si to mysleli, ale nikdo tomu ve skutečnosti nevěřil. Přesto asi nestačilo, aby měli na hradě vlkodlaky, kentaury, duše Temného pána, duchy, strašildla, skřítky a bazilišky, Snape je navíc ještě skutečně upír… A Potter navíc vypadá, že ho to ani v nejmenším nerozrušilo.
 12. Přes překážky až ke hvězdám – zcela ignorovat události ze šestky a sedmičky (přesněji smrt Brumbála a bitvu O Bradavice, Harry stále chodí do školy) (Siriho si vemte jak chcete), jak se Harry zamiluje do Seva a ten mu (logicky) nechce dovolit přijít blíž. (Minnie)
 13. Nesuď knihu podle obalu. Harry se zpětně ohlíží, jak by jeho život (ne)vypadal, kdyby tenkrát s Ronem neprohrál rvačku o ošuntělou učebnici Lektvarů. (KalamityJane)
 14. Harry-rozotmilý svůdník. Pachtí se a pachtí, ale nějak se mu pořád nedaří Severuse sbalit. Kápne na tu správnou techniku? (Patoložka)
 15. Maškarní bál. Harry jde na bál jako Severus Snape. Skutečného Severuse taková opovážlivost pochopitelně popudí. (KalamityJane)
 16. Během stěhování Harryho ze Zobí ulice do Doupěte v sedmé knize, Lucius zaútočí na létající motorku – a zničí ji. Severus Harryho zachrání, ale odhalí se tím a oba se musí skrývat. (Gleti)
 17. Historie se opakuje a do školy je znovu vpuštěn trol: nejeden, celá armáda trolů, kteří si chtějí odvléct Harryho. Ten bojuje a vzpouzí se, ale marně. Kdyby se neobjevil Severus, který ho zachrání, bylo by pravděpodobně po něm. Celá škola si myslí, že je Harry mrtvý, zatímco ten se léčí v Severusových komnatách… (Jamie Williams)
 18. Severus je po bitvě o Bradavice zachráněn. Harry ho vyhledá u sv. Munga, aby se ho zeptal na jeho přátelství s Lily, a zjistí, že ošetřovatelky se Snapeem špatně zachází a vezme si ho domů. Ale Severus není nadšen. Co způsobí, že nakonec skončí spolu? (Gleti)
 19. Chystá se na svoji dráhu bystrozora, kurzy mu začínají již v srpnu a je rozhodnutý prokázat své kvality. Ale možná to nebude tak jednoduché, instruktor obrany není nikdo jiný, než Severus Snape – legendární špion světla. Harry nemá slov, poslední ročník lektvarů se Snapem, byl peklo, ale v jiném směru – už tehdy Harrymu přišlo, že kdyby měl Snape šanci snědl by ho zaživa. Profesorovy oči jen doutnaly a sledoval ho na každém kroku. Bude zajímavé pokud se bystrozorských zkoušek dožije. (Sion)
 20. Snape se během jednéz bitev ukázal a postavil se za Harryho. Smrtijedi je ovšem dostali a oba jsou nyní vězněni pro Voldemortovo potěšení. Navzájem se ignorují, což Voldemorta během chvíle přestane bavit a donutí je se kočkovat. Během dlouhých měsíců věznění se nakonec sblíží, ale osvobození se neblíží. Najde se někdo, komu se je povede osvobodit, podaří se jim osvobodit se samotným, nebo umřou ve Voldemortově sídle? A co když si Voldemort vybere, že dnes bude jeho hračkou právě Harry, díky čemuž začne Snape žárlit? (Jamie Williams)
 21. Lord Voldemort padl v Harryho šestém ročníku. Život se uklidnil a pomalu plyne dál. Sedmý ročník je zajímavý tím, že se pořádá celosvětový turnaj v Obraně proti černé magii, konaný (dle libosti, ale né v Bradavicích). Za každou školu je vybrán učitel a jeden žák. Oba se mají zúčastnit ve své kategorii. Za Bradavice jsou vybráni nikdo jiný, než Snape a Potter. Oba znají své kvality, kryli si záda v bitvě milionkrát. Jak budou spolupracovat, povzbuzovat se? A všichni soupeři vědí, jaký bastard Snape umí být. Vytřou s nimi podlahu? (Sion)
 22. Navzdory svým mizerným školním výsledkům Harry vynalezne lektvar, který dá Severuse do pořádku! A ještě ukecá celou bandu z Bradavic, aby mu pomohla. Hermiona najde v zapadlé knihovně recept, Draco dodá vejce bílých pávů, Neville vzácné byliny, Lenka Střelenka slinu muchorohého chropotala a Ron vypátrá a přivede Fawkese, který po Brumbálově smrti ulítl. Jeho slzy budou mít v lektvaru hlavní podíl! (Hanetka)
 23. Na konci Harryho sedmého ročníku mezi Harrym a Severusem proběhne krátký románek, který skončí Harryho odchod ze školy. O tři roky později zaklepe na Snapeovy dveře jeho kmotřenec Draco a během konverzace vyjde najevo, že má s Harrym poměr. V našem Mistru lektvarů však vzplane doposud nepoznaná žárlivost a majetnictví a začne spřádat plán, jak získat Harryho zpět pro sebe… (Dee)
 24. Harry po nějaké nehodě (nepovedený lektvar nebo kouzlo) ztratí paměť. Podle Poppy trvale. Ví jen, že je kouzeník, jinak je Tabula rasa. Prost nejen všech informací, ale i prožitých emocí. A tak prostě nechápe, proč je na něj ten učitel lektvarů tak zlý a krutý, když jemu se docela líbí… Přesvědčí Severuse, že i jemu tím byla dána druhá šance? Nebo se historie bude opakovat? (Pajka)
 25. Napadá mě, že v mnoha snarry je Severus nakonec donucený se skamarádit a plánovat s Harryho přáteli, popřípadě Dracem, který je v Harryho věku. Napadá mě, co to udělat obráceně? Ve světě, kde se Voldemort nevrátil v Harryho čtvrtém ročníku, přesto hrozba jeho znovuzrození stále visí ve vzduchu a přibývají různé podivné náznaky, má Severus už od školy jednoho dobrého přítele (Averyho, Rosiera, Mulcibera,… dosaďte si. Dá se říct, že dotyčný by měl být vzhledem k Severusovým přátelům čistokrevný Smrtijed, nesnášející mudly a mudlorozené, ale Voldy ho po těch letech zas až tak fanaticky nebere). Severus se s ním náhodně potká na první dovolené, na níž jede se svým novým milencem, Harrym Potterem, a samozřejmě tráví čas s oběma, kterým ten druhý vůbec není po chuti. (Adelaine)
 26. Harry je při honbě za viteály zajat Smrtijedy, kteří ho uvězní. Dozor nad ním drží Severus, který nesmí prozradit, že je dvojitým špehem a tak se chová tak, aby mezi ostatními nevzniklo podezření. Cose odehrává za zavřenými dveřmi? Dostane se Harry ještě na svobodu? Přežije? (Tereska)
 27. Severusovi se začaly zdát neobvyklé sny. Cítí, jako kdyby nebyly jeho, hlavně proto, že jsou převážně o něm nebo famfrpálu. Harryho trápí naprosto stejný problém, kdy se mu zdá o něm samotném a lektvarech do posledního nechutného detailu jejich výroby. (Lanevra)Harry se po vzoru svého otce a kmotra rozhodně stát se zvěromágem. Nakonec se mu to podaří, jenže zvíře, kterým se stane, se mu nelíbí – přijde mu trapné se v ně měnit nebo se ho bojí. Proto svou zvířecí podobu nechce nikomu ukazovat ani se o ní bavit, dokonce ani Ron s Hermionou ji neznají. Severus je jediný, který ji nějakým způsob objeví. Co s takovou informací udělá, jestli ji nějak zneužije proti Harrymu a pro vlastní prospěch nebo ho naopak bude chtít přesvědčit, že jeho podoba není tak hloupá, jak si myslí, to už je na vás. (Lanevra)