SNARRY CHALLENGE 2015


hpsVýzva již byl ukončena, následuje seznam autorů a povídek.


Seznam autorů a povídek

Autor – web – Povídka

Tru Tru Kanashiko Vivere Porta – Takové normální ráno

Jamie Williams Bromance Kingdom – Vězněm v sobě

KalamityJaneLepidlo života – Nevkusná romantická gesta

Dee (N)everland – Osud chlapce, který přežil

Hanetka – Profily na Bez hranic a Stmívání – Novýma očima

Lea Mell Slash blog – Jak (ne)odrovnat stíhačky

MiamamDiagnóza: Johnlock – Dáreček

Brandivina – Shards Magical Fantasy – Zrádné opojení

Sora 77 – Ohayo Sora – Poslední souboj

GletiKoncepty Gleti – Každý dobrý úmysl je po zásluze odměněn

Pajka – Víc než výzva

anowlqueenPřekvapivě dlouhá noc

SarkaS – Profil na Bez hranic – Takhle by to nešlo, chlapci

Eiffelka: Ty


Volná témata od čtenářů:

Nepoškrtaná témata jsou volně k dispozici ke zpracování. Budeme rádi za zpětný odkaz na povídku, pokud se rozhodnete téma zpracovat. 

 • Přes překážky až ke hvězdám – zcela ignorovat události ze šestky a sedmičky (přesněji smrt Brumbála a bitvu O Bradavice, Harry stále chodí do školy) (Siriho si vemte jak chcete), jak se Harry zamiluje do Seva a ten mu (logicky) nechce dovolit přijít blíž. (Minnie)
 • Nesuď knihu podle obalu. Harry se zpětně ohlíží, jak by jeho život (ne)vypadal, kdyby tenkrát s Ronem neprohrál rvačku o ošuntělou učebnici Lektvarů. (KalamityJane)
 • Harry-rozotmilý svůdník. Pachtí se a pachtí, ale nějak se mu pořád nedaří Severuse sbalit. Kápne na tu správnou techniku? (Patoložka)
 • Harry je po mnoha letech učitelství v Bradavicích na své vysněné dovolené. Jelikož neměl čas najít někoho, s kým by dovolenou rád strávil, vydal se o samotě do Paříže. Při jedné z procházek pařížskými uličkami, najde starý kouzelnický hřbitov. A na jednom z náhrobků spatří staré známé jméno; Severus Snape.
  Celý rozechvělý se vrací na hotel, protože ho to vyděsilo, když v tom potká reálného živého Snapea. Celý vděčný, že žije, se mu vrhne kolem krku… (Jamie Williams)
 • Maškarní bál. Harry jde na bál jako Severus Snape. Skutečného Severuse taková opovážlivost pochopitelně popudí. (KalamityJane)
 • Během stěhování Harryho ze Zobí ulice do Doupěte v sedmé knize, Lucius zaútočí na létající motorku – a zničí ji. Severus Harryho zachrání, ale odhalí se tím a oba se musí skrývat. (Gleti)
 • Historie se opakuje a do školy je znovu vpuštěn trol: nejeden, celá armáda trolů, kteří si chtějí odvléct Harryho. Ten bojuje a vzpouzí se, ale marně. Kdyby se neobjevil Severus, který ho zachrání, bylo by pravděpodobně po něm. Celá škola si myslí, že je Harry mrtvý, zatímco ten se léčí v Severusových komnatách… (Jamie Williams)
 • Severus je po bitvě o Bradavice zachráněn. Harry ho vyhledá u sv. Munga, aby se ho zeptal na jeho přátelství s Lily, a zjistí, že ošetřovatelky se Snapeem špatně zachází a vezme si ho domů. Ale Severus není nadšen. Co způsobí, že nakonec skončí spolu? (Gleti)
 • Voldemort je mrtev, padl Harryho rukou ke konci jeho sedmého ročníku.
 • Chystá se na svoji dráhu bystrozora, kurzy mu začínají již v srpnu a je rozhodnutý prokázat své kvality. Ale možná to nebude tak jednoduché, instruktor obrany není nikdo jiný, než Severus Snape – legendární špion světla. Harry nemá slov, poslední ročník lektvarů se Snapem, byl peklo, ale v jiném směru – už tehdy Harrymu přišlo, že kdyby měl Snape šanci snědl by ho zaživa. Profesorovy oči jen doutnaly a sledoval ho na každém kroku. Bude zajímavé pokud se bystrozorských zkoušek dožije. (Sion)
 • Snape se během jednéz bitev ukázal a postavil se za Harryho. Smrtijedi je ovšem dostali a oba jsou nyní vězněni pro Voldemortovo potěšení. Navzájem se ignorují, což Voldemorta během chvíle přestane bavit a donutí je se kočkovat. Během dlouhých měsíců věznění se nakonec sblíží, ale osvobození se neblíží. Najde se někdo, komu se je povede osvobodit, podaří se jim osvobodit se samotným, nebo umřou ve Voldemortově sídle? A co když si Voldemort vybere, že dnes bude jeho hračkou právě Harry, díky čemuž začne Snape žárlit? (Jamie Williams)
 • Lord Voldemort padl v Harryho šestém ročníku. Život se uklidnil a pomalu plyne dál. Sedmý ročník je zajímavý tím, že se pořádá celosvětový turnaj v Obraně proti černé magii, konaný (dle libosti, ale né v Bradavicích). Za každou školu je vybrán učitel a jeden žák. Oba se mají zúčastnit ve své kategorii. Za Bradavice jsou vybráni nikdo jiný, než Snape a Potter. Oba znají své kvality, kryli si záda v bitvě milionkrát. Jak budou spolupracovat, povzbuzovat se? A všichni soupeři vědí, jaký bastard Snape umí být. Vytřou s nimi podlahu? (Sion)
 • Navzdory svým mizerným školním výsledkům Harry vynalezne lektvar, který dá Severuse do pořádku! A ještě ukecá celou bandu z Bradavic, aby mu pomohla. Hermiona najde v zapadlé knihovně recept, Draco dodá vejce bílých pávů, Neville vzácné byliny, Lenka Střelenka slinu muchorohého chropotala a Ron vypátrá a přivede Fawkese, který po Brumbálově smrti ulítl. Jeho slzy budou mít v lektvaru hlavní podíl! (Hanetka)
 • Na konci Harryho sedmého ročníku mezi Harrym a Severusem proběhne krátký románek, který skončí Harryho odchod ze školy. O tři roky později zaklepe na Snapeovy dveře jeho kmotřenec Draco a během konverzace vyjde najevo, že má s Harrym poměr. V našem Mistru lektvarů však vzplane doposud nepoznaná žárlivost a majetnictví a začne spřádat plán, jak získat Harryho zpět pro sebe… (Dee)
 • Alternativní realita. Vyvolený Nevile Longbottom, nepřežil souboj na hřbitově a Voldemort se vrátil. Postupuje pomalu, v tichosti, nemá kde spěchat. Kouzelnického společenství se zmocňuje velmi tajně, ale vytrvale. Bradavice jsou zatím bez jeho vlivu, ale Brumbál ví, že je to jen otázkou času. Harry Potter zde zemřel hned při nevydařeném porodu. Ředitel Bradavic je nucen zasáhnout do dění světa a spolu se Snapem, Pastorkem, Siriusem, Remusem a manželi Potterovými přivolat pomoc. Za pomocí rituálu, který ovlivňuje čas a prostor, přivede Harryho Pottera, který ve svém světě nedávno zabil Voldemorta a je na lovu po zbývajících smrtijedech. Zároveň truchlící po smrti svého milence Severuse Snapea. (Sion)
 • Harry po nějaké nehodě (nepovedený lektvar nebo kouzlo) ztratí paměť. Podle Poppy trvale. Ví jen, že je kouzeník, jinak je Tabula rasa. Prost nejen všech informací, ale i prožitých emocí. A tak prostě nechápe, proč je na něj ten učitel lektvarů tak zlý a krutý, když jemu se docela líbí… Přesvědčí Severuse, že i jemu tím byla dána druhá šance? Nebo se historie bude opakovat? (Pajka)
 • Napadá mě, že v mnoha snarry je Severus nakonec donucený se skamarádit a plánovat s Harryho přáteli, popřípadě Dracem, který je v Harryho věku. Napadá mě, co to udělat obráceně? Ve světě, kde se Voldemort nevrátil v Harryho čtvrtém ročníku, přesto hrozba jeho znovuzrození stále visí ve vzduchu a přibývají různé podivné náznaky, má Severus už od školy jednoho dobrého přítele (Averyho, Rosiera, Mulcibera,… dosaďte si. Dá se říct, že dotyčný by měl být vzhledem k Severusovým přátelům čistokrevný Smrtijed, nesnášející mudly a mudlorozené, ale Voldy ho po těch letech zas až tak fanaticky nebere). Severus se s ním náhodně potká na první dovolené, na níž jede se svým novým milencem, Harrym Potterem, a samozřejmě tráví čas s oběma, kterým ten druhý vůbec není po chuti. (Adelaine)
 • Po letech manželství s Ginny Harrymu stále něco schází ke štěstí. Co se stane na jeho sídle, kde se koná slavnost na oslavu narození Pottera jr., kam o půlnoci zavítá i nezvaný host? (Tereska)
 • Harry je při honbě za viteály zajat Smrtijedy, kteří ho uvězní. Dozor nad ním drží Severus, který nesmí prozradit, že je dvojitým špehem a tak se chová tak, aby mezi ostatními nevzniklo podezření. Cose odehrává za zavřenými dveřmi? Dostane se Harry ještě na svobodu? Přežije? (Tereska)
 • Severusovi se začaly zdát neobvyklé sny. Cítí, jako kdyby nebyly jeho, hlavně proto, že jsou převážně o něm nebo famfrpálu. Harryho trápí naprosto stejný problém, kdy se mu zdá o něm samotném a lektvarech do posledního nechutného detailu jejich výroby. (Lanevra)
 • Harry se po vzoru svého otce a kmotra rozhodně stát se zvěromágem. Nakonec se mu to podaří, jenže zvíře, kterým se stane, se mu nelíbí – přijde mu trapné se v ně měnit nebo se ho bojí. Proto svou zvířecí podobu nechce nikomu ukazovat ani se o ní bavit, dokonce ani Ron s Hermionou ji neznají. Severus je jediný, který ji nějakým způsob objeví. Co s takovou informací udělá, jestli ji nějak zneužije proti Harrymu a pro vlastní prospěch nebo ho naopak bude chtít přesvědčit, že jeho podoba není tak hloupá, jak si myslí, to už je na vás. (Lanevra)