Jednorázové

*Den her aneb hry bez hranic

Závod profesorského sboru.

„Jsme všichni? Kdo tu není, ať zvedne ruku!“

Všichni se po sobě významně podívali, aby si mohli šplhnout a případně nahlásit nepřítomné.

„Není tu Hagrid!“

„Jak to? Nevidím ho se hlásit!“ zaklel Brumbál a povysadil si brýle na čele.

Hagrida našli čekat před sklepením brečícího, že na lístku nebylo napsáno, kde je sraz a on tak chtěl počkat na Snapea, který určitě nepůjde a zbytek si ho jistě přijde vyzvednout…

4/5; parodie, humor

* * * * *

*Děsivá epopej o sázce ukrutné

Harry a Neville se vsadí o to, že obarví Snapeovi hlavu na blond – je třeba cokoliv dodávat?

„Rone, ty máš flašku žitné? 
Odvaha ti neschází! 
Jestli nás s tím někdo chytne, 
futra s námi vyrazí!“ 

„Harry, prosím, nech si pindy 
a pojď si dát panáka, 
vzorní budem‘ zase jindy, 
dneska se chci zhulákat. 

4/5; no pairing, humor, humor, humor, rýmy

* * * * *

*Zmatky kolem lektvaru

Jo, zmatky, to je výstižné. Harry předstírá, Severus předstírá, každý ale předstírá něco jiného. :D Harry si Severuse namlouvá (poté, co se spolu vyspí) a tak podobně. A Lucius je skutečně přírodní blonďák. Lépe se to shrnout nedá, to se musí vidět. :-)

„Chyběl si mi,“ zamumlal Harry. Pustil Snapovi ruku a položil ji na profesorův hrudník.. „Moc si mi chyběl.“

Snapeovi poklesla čelist a o krok ustoupil. Harry ho nenechal a znovu zúžil jejich vzdálenost. Prsty si začal pohrávat s knoflíkem na Snapeově hábitu. 

„Možná bychom mohli někam jít a dohnat to?“ pohlédl na Snapea skrz řasy. „Někam do soukromí?“

„Tohle-tohle je špatně!“ 

„Je mi jedno, jestli to není správný,“ prohlásil Harry, „i když to tak cítím.“

Snape opět o krok poodstoupil. „Tohle se nemělo stát!“

Harry si falešně povzdechl. „Kdo dokáže předvídat chování srdce?“ 

Na chvíli to vypadalo, že Snape bude zvracet. Nicméně ztěžka polknul a nasadil ve tváři rozhodný výraz. „Musím zjistit, kde jsem pochybil. Ihned.“ Popadl Harryho za ruku, která ho v tu chvíli hladila po hrudi. „Pojďte se mnou.“

4/5; Snarry, romance, humor

* * * * *

Lettered

Další má láska – povídky v dopisech. Draco píše anonymně Harrymu. Zajímavý pozvolný vývoj, na pozadí se odráží spousta událostí a emocí. A protože se mi povídka dostala vážně pod kůži, požádala jsem autorku o svolení k překladu, takže jsem asi v půlce a povídka by se tu mohla objevit i česky.

December 10

Yes, I’m selfish. Yes, I know who you are, but you do not know who I am. In rebuttal, however, I say to you that we are equal. I have no expectations of you beyond your written page. I’m more honest with you than I’ve been with anyone in my entire life. This isn’t a stretch for you, as you are, by nature, an honest person. Perhaps the reality is that I need this cloak of secrecy and you don’t. Can you accept that?

I am not a little surprised that you have yet to figure out my identity. It seems fairly obvious to me. After giving it some thought, I’ve concluded that either (a) you’re an utter moron, or (b) your perception of the letter writer is completely antithetical to your perception of the real person. The latter I suspect.

In light of this spectacular disconnect, I doubt I’ll ever reveal my identity. Probably a blessing for both of us. If my insistence at anonymity becomes onerous and you wish to stop writing, just say so. It isn’t fair. I agree. I am not a fair person. All I can say in my own defense is that the person on this page is someone no one else has had the privilege to meet.

5/5; Drarry, romance, dopisy, 18+

* * * * *

Špatnosti

Mno… Incest nemusím. Ale tady je to kromě toho celkem výstižný náhled do života rodiny Blacků, pro které mám slabost. :) Je to minimálně 18+ a pro otrlé (na můj vkus, je mi jasné, že s někým to ani nehne :D)

ff.net, tedy bez ukázky.

5/5, Sirius/Regulus, incest, angst

* * * * *

Jediná správná současnost

Tohle je prostě milé a něžné cestování v čase, pro které mám mimo jiných témat taky slabost. A protože už jsem to četla dvakrát, asi se mi to fakt líbilo. :-)

„Kdo jsi?“ vyrazil ze sebe Dracův o den mladší dvojník šokovaně. 

„No… Já jsem ty,“ řekl Draco. Pak si uvědomil, že to asi nedává moc smysl a tak začal spěšně vysvětlovat: „Totiž… Víš… Našel jsem obraceč času, v babiččině staré ložnici a… asi jsem se vrátil časem. Já jsem ty – jen zítra. O den starší.“ 

„Ne,“ vydechl ten druhý Draco. 

„Poslyš, vlastně bych s tebou vůbec neměl mluvit… Víš, co se říká, ne. Že se zblázníš a tak. Ale…“ 

„To je geniální!“ řekl jeho dvojník, jako by Dracovy starosti o vlastní duševní zdraví nesdílel ani v nejmenším. 
„Víš, kolik si můžeme užít legrace?“ dodal poté. 

3/5; Drarry, romance, cestování v čase

* * * * *

Na místech, která nikdo neměl spatřit

Severus s Remusem v pozdním věku se všemi strastmi, které jen soužití samotářského ex-mistra lektvarů a vlkodlaka může přinášet. U Nullo modo někteří psali, že se jim líbil nápad s portrétem v Severusově pokoji – tak tady vystupuje taky. A jako bonus ještě portrét Siriuse. A Harryho. :-) A všichni jsou stejně vyšinutí. Nečekejte ale kdovíjaký humor. Podle mě je to takové hezké zamyšlení nad tím, jak by to třeba mohlo vypadat.

Z FF.net už nějakou dobu nejde kopírovat, takže bez ukázky.

* * * * *

K nakousnutí (překlad) – Bitten

Severus s Harrym cestují do Karpat, aby dohlédli na jednoho upíra. Spousta vtipu, nějaká akce, hromada erotiky a upír elegantně vystupující z futrálu na basu. Hezký koktejl.

“Don’t even think of going there, Potter,” Snape cut in. “The last thing in the world I want is any favor from you.”

“That I doubt,” Dracula put in, offering his relative a nasty smile. “However, I have no objection to Mr Potter … policing your actions to be sure you—”

“It’s not Snape’s actions I’m worried about,” Harry said coldly. “I’m answerable for your behaviour if I let you go. I need to be sure you’re out of the country.”

Snape sneered. “Thank you for that vote of confidence.”

“I trust you, whether you believe it or not,” Harry said. “I learned that the hard way.”

“You learn everything the hard way,” Snape muttered.

Harry gamely ignored that. “But this isn’t about you. The Minister wants him gone. He assigned me to see to it. In that sense, it’s my responsibility. Certainly more mine than yours. We all – the whole wizarding world – owe you more than we can ever repay.” 

“You might have silenced that loathsome Skeeter woman,” Snape muttered, “if you’re so keen on helping me.”

“Sorry,” Harry said, fighting a grin. “You’re a hero whether you like it or not. Welcome to the club.”

Snape curled his lip but said nothing.

“Anyway,” Harry said, “I’m willing to do it, and I can see you’d rather not, so …”

“I cannot imagine why not,” Dracula said. “I happen to be an excellent traveling companion.”

Still watching Harry, Snape said, “He has no idea what it would mean, being in such close confines with you for that many days.”

“How many days?” Harry asked.

“You cannot apparate or fly with the Count in this condition,” Snape explained. “The curse requires –”

“I know,” Harry cut in. “He has to remain in contact with the earth.”

Visibly irked by the interruption, Snape went on, “That means land travel. That means either the train or a Muggle automobile.”

Harry considered that. “Never thought I’d have to say it, but thank goodness for the Chunnel, then. Can you drive, Snape?”

“Of course not.”

“Well, I can. That sort of settles it, don’t you think?”

4/5, Snarry, upír, 18+

* * * * *

Dovnitř ze zimy

To se takhle Kingsley ocitne v temné uličce, protože to slíbil Brumbálovi. A čeká na Snapea, který Brumbála zabil. Zatkne ho, nebo využije výhod, které mu pochybný špeh může nabídnout? Jasně že využije a postupně se mezi nimi formuje víc, než jen výměna informací. Konec mě trochu zklamal, ale ten vývoj mezi nimi byl moc hezký stejně jako charakter postav.

Jak se ve jménu všech bohů Pastorkovi podařilo takhle dlouho přežít jako bystrozor? Pokoj bez ochrany, on sám napůl spí a věnuje víc pozornosti mudlovské zábavě, než tomu, že by kdokoliv mohl nepovšimnut vstoupit. Patřilo by mu, aby…

„Jdeš pozdě, Snape.“ Pastorkův hluboký hlas zněl pobaveně. Severus zúžil oči. S dalším krokem k posteli si uvědomil, že Pastorka ve skutečnosti nepřistihl tak nepřipraveného, jak si předtím představoval, alespoň pokud se dalo soudit podle hůlky, která Severusovi mířila přímo na prsa.

„Ty dveře?“ zeptal se Severus.

„Zakleté proti nezvaným hostům, a s pěknou řádkou docela ošklivých samočinných obraných kouzel naladěných přímo na kouzelnický podpis.“

Severus svraštil čelo. „Nic takového jsem neobjevil.“

„Stáhl jsem ochranu, jakmile jsem věděl, že jsi dorazil. Když jsem se zapisoval, nastavil jsem na recepci poplach.“

„A kdybych se recepci úplně vyhnul?“

„Stejný poplach jsem nastražil na každý výtah a dveře v hotelu,“ řekl Pastorek zřetelně podrážděným hlasem. „A teď jestli jsi skončil se zkoumáním, jaké mám schopnosti dělat svou práci, co kdyby sis sedl a pustili jsme se do toho?“

3-4/5, Severus/Kingsley, romance, akce

* * * * *

Courtship Rituals

Teď už si ani nepamatuju, proč se mi to tak hrozně líbilo, ale vím, že mě to bavilo, a že na konci jsem skřípala zuby, protože zabití Voldemorta bylo jedno velké WTF. Takže tak nějak na vlastní nebezpečí, ale četlo se to hezky a prostě mám slabost pro dohodnuté sňatky.

„I thought you hated children.“

„I dislike disrespectful, stupid, and unmanageable students. I do not hate children in general and I’m quite sure my own would be wonderful. How could they not be?“

Harry opened his mouth to say something to that and found that he could think of nothing to say that wasn’t insulting. And somehow, that didn’t fit right now. „Okay.“

„You needn’t seem so surprised. The idea is not abhorrent to me at all. Indeed –„

„If this were real negotiations, I would say that I would be honored to let you do it.“ Harry meant that. He wanted children. „How many would you consider having?“

„How many do you want?“ Snape had a calculating look in his eyes.

Harry wasn’t sure he trusted it. „How about six?“

Snape looked like he might choke. „I think that is excessive.“‚

„Then two? I don’t want to have an only child if we can avoid it.“

Snape nodded. „Three?“

„Yes. That would be great.“ Harry frowned as something else occurred to him. „What about your age?“

„I’m old enough to bear children, Potter.“

„No, I mean, that you must be pushing forty.“ Harry saw his look of confusion and thought perhaps he should drop it. „A Muggle woman doesn’t generally have an easy time of it after forty. I heard Petunia going on and on about the length Vernon’s secretary went to while trying to get pregnant in her late thirties. I hope it won’t be difficult for you.“

„I am neither a Muggle nor a woman. As such, I may have as many children as I please.“ Snape’s voice was tart with his obvious amusement.

Harry was relieved that he hadn’t insulted him. „I’m having a pretty hard time imagining you barefoot and pregnant.“

„Suffice it to say, you know precious little about me.“ Snape’s tone lost some of its previous amusement.

3-4/5, Snarry, romance, dohodnutý sňatek – námluvy

* * * * *

Interoffice Communication

Ovšem tohle bylo úžasné. Draco vynalezl způsob komunikace pro bystrozory, protože používání patronů je poněkud riskantní. A tak nějak se stane, že Harry najednou dokáže vidět, co si Draco píše se svým přítelem a co považuje za velmi soukromé. Je to 18+ a vhodné jako topení do dlouhých studených zimních nocí.

Harry swallowed.

No, we are NOT inviting him to join us! Fuck off. I have to go, I’m at the Ministry.

Unexpectedly, Malfoy chose that moment to glance up at Harry’s office. He caught Harry’s eye through the window only briefly before ducking his head down again and falling into his desk chair.

He’s right here, you idiot. I’m not talking about this right now. Or ever. So help you, Blaise, if you get me fired on my second fucking day –

Harry froze. That could not possibly mean what he thought it meant. Taking a deep breath, Harry strode out of his office and approached Malfoy’s desk. „You’re late.“

Malfoy rolled his eyes and leaned back in his chair. The look he levelled at Harry could have cut granite. 

„And you look like shit.“

„Then why are you looking?“ Malfoy shot back.

Drarry, 5/5 romance

* * * * *

Exception to the Rule

Z poslední doby je tohle povídka, o které neustále přemýšlím a ze které jsem neuvěřitelné rozpolcená. Podle mě je totiž naprosto geniální, protože obvykle by mě Harryho chování i Severusova reakce spíš naštvaly. Ale ono to tady nějak dává smysl. Značně pokroucený, takový, nad jakým zůstává rozum stát. Ale možná právě proto, že jsou to oni dva, to dává smysl dokonalý…

Jak by třeba mohl vypadat život Harryho a Severuse? Ani Severus není tak z kamene, jak se může zdát, a je možné mu ublížit. A hádky. Spousta hádek. A úskoky s neupřímností ruku v ruce. Nikoliv však od Severuse, jak by možná někdo čekal…

Severus hated Harry’s job. Severus seemed to hate anything that took Harry outside of their house. Harry always sort of suspected it was Severus‘ way of saying that he cared and really liked having Harry pestering him all day. He never said it, of course, but when Harry had been offered the job as Seeker for England, well, Severus had nearly blown the house up when one too many drops of asphodel had fallen into the cauldron. The resulting explosion had left the cellar covered in blackness and the smell of dragon dung had haunted the whole house for three weeks. That was the extent of the fight and Harry took the job anyway.

4/5, Snarry, angst (?)

 * * * * *

Dopisování se Snapem

Harry brání svou esej o Mnoholičném lektvaru a pod Snapeovo hodnocení napíše svůj vlastní komentář. Snape si to nedá líbit a hájí své hodnocení. Tak začíná série krátkých vzkazů… Guilty pleasure. Není to nijak oslnivé, přesto k tomu mám určitý vztah a ráda to čtu pořád dokola.

Když se mu pergamen s jeho domácím úkolem vrátil s červeně psanou ostrou kritikou, které bylo více než jeho rukou černě psaného textu, Harry ztratil trpělivost. Domácí úkol nikoho jiného nevypadal tak jako ten jeho po Snapeově ‚klasifikaci‘. Harry si byl přitom jist, že nemohl patřit k nejhorším ze všech. Koneckonců, tématem byl Mnoholičný lektvar a on se pravděpodobně řadil k jednomu z pouhých dvou studentů v této třídě, jenž ho kdy skutečně užil (a jako jediný jej použil správně).

Proto přímo pod poznámku, kde Snape napsal: „To je směšné, Pottere. Mnoholičný lektvar nechutná jako snopel.“ Harry odepsal: „Chutná, když obsahuje část z Goyla,“- a vrátil pergamen zpět Snapeovi.

Na deníku mám hodnocení 5/5. Budu-li se na to dívat objektivně, je to tak 3-4/5. Snarry; romance, humor

* * * * *

Tisíc podob lásky

Harry se Severusem mají drobný problém, který se zjevně nechystá zmizet, dokud si nevyříkají všechno, co mezi nimi visí. Mě to vážně bavilo i napodruhé, nasmála jsem se a celkově ten nápad je výborný. Trochu mě mrzí rychlé rozuzlení, ale co už. Je to sranda.

„Stalo se něco, Severusi?“ zeptala se McGonagallová, která právě dorazila. „Nic zvláštního. Pár hlupáků utíkalo před bubáky, kteří se proměnili v mozkomory,“ zavrčel. „Ach, tak proto ti patroni,“ kývla a chystala se pokračovat do Velké síně. „Profesore? Neměli by už zmizet?“ zeptal se Harry a lehce nervózně sledoval svého zářivého jelena, jak projevuje náklonnost stejně zářivé lani. Profesorka přeměňování se zastavila. „Finite incantatem,“ pronesl nevzrušeně Snape a mávl hůlkou. Jeho laň zvedla hlavu, podívala se na něj a když neobjevila nic zajímavého, opět se otočila k jelenovi.

4/5; Snarry, humor

* * * * *

One Night at the Ministry

Jedna noc. Jedna párty. Jeden odvěký nepřítel. Hodně šampaňského. Teď už to Harry musí jen přežít. Udělala jsem osudovou chybu – četla to v čekárně u lékaře a málem se smíchy udusila. Berte to jako varování a nečtěte na veřejnosti, pokud nechcete vypadat jako idioti. Naprosto dokonalý koktejl šílenosti, vtipu, absurdity a jiskření. I s odstupem několika dní to miluju. Výtahovou scénu v životě nedostanu z hlavy.

„Let me guess,“ he finally managed to say. His voice sounded strange, as if it were playing in slow motion. Malfoy stared at him, face unreadable and just a bit blurry. „You’re here to rub it in my face as well, aren’t you? You’ve got a fabulous job waiting for you, you’ve found some marvelous woman, you’ve impregnated her, and you’re going to live happily ever after, just like the rest of them.“  Malfoy’s eyes narrowed. „What’s the matter with you, Potter?“  Harry actually had to think about that. „I think I’m drunk.“ 

5/5; Drarry; humor

* * * * *

Escaping the Paradox

Harry se vrací v čase do Bradavic, kdy do prvního ročníku nastupují Pobertové, Lily a Severus a začíná učit studia mudlů. Jsem strašně rozpolcená, protože na jedné straně se mi líbí originální námět a prohození rolí učitel/žák, než je tomu obvykle. Harry je tady ten, kdo musí mít rozum a Severus ten, kdo mu tu snahu o rozumnost kazí s elegancí sobě vlastní. Tohle všechno je super, ale pak je tu celý ten zásah do chodu času vysvětlen zcela nelogicky a podle mě nesmyslně. Příběh každopádně stojí za přečtení a jsem si jistá, že se k němu budu ráda vracet.

You do know this is my office, don’t you?“ Harry asked as he dropped into the chair behind his desk. Severus looked up from his place on the battered leather sofa, and smirked. „I’d heard that rumor.“ „You didn’t believe it though, did you?“ Harry hid his smile. Encouraging Severus never worked in his favor. The boy was too smart by half. „I assumed you would want to see me occasionally, now that you’re not haunting the library,“ Severus said, making it sound as if he were doing Harry a favor. Maybe he was. Harry liked having Severus about, challenging him, watching him learn. It was too bad that Severus never took his class. „So, you’re what? Being generous and making my life better by visiting me, and using my office as your own?“ „Ten points to the Professor. I can do that now.“ Harry laughed at the look on Severus‘ face. „And you love it, don’t you?“

3-4/5; Snarry, cestování v čase

* * * * *

Unesená pravda

Pobertové unesou Srabuse a napíšou si o výkupné jeho otci. Sirius náhodou zjišťuje, že to s tou otcovskou láskou nebude tak horké, jak se původně zdálo. Malá něžná jednohubka, která neurazí, a možná ani nenadchne, protože nechává víc otázek než odpovědí, což obvykle nesnáším, ale tady je to tak nějak hezky přirozené.

V první chvíli mi přišlo k smíchu, jak se snaží zakrýt, skoro jako holka, než jsem si uvědomil, co se snaží schovat. Jeho hubený bledý hrudník byl doslova poset modřinami všech myslitelných barev, škrábanci a šrámy v nejrůznějším stádiu zhojení. Některé se zdály být sotva pár dní staré. Couvl jsem. Moje drahá máti používala fyzické tresty s velkou oblibou, ale nikdy mě takhle nezřídila. „Co to je?!“ uklouzlo mi a já si uvědomil, že kouzlo pozměňující můj hlas přestalo fungovat. „Nic,“ zamumlal Srabus a přitáhl si cáry roztrhané košile tak, aby modřiny a šrámy co nejvíc zakryl. Sám nevím, proč jsem o tom nikomu neřekl – že ví, kdo jsme, a taky o těch modřinách. Několikrát jsem se přistihl, jak přemýšlím, kolik těch ran má od nás – ode mne – a kolik z domova. Začínal jsem věřit, že Srabusův otec nezaplatí. Ostatně ještě nám od něj vůbec nepřišla odpověď.

4/5; Snack, angst (?)

* * * * *

Kočičák

Sice kapitolová záležitost, ale kapitolky jsou tam malinké, že zařazení sem je opodstatněné. Harry souhlasně zaštěkal. Nic tak vtipného jsem už dlouho nečetla, ale takovým tím milým něžným způsobem. Ale ve skutečnosti jde o Draca a jeho neschopnost provést vědomě úplnou přeměnu do své zvěromágské podoby.  A konec z pohledu Rona a Hermiony nemá chybu.

Zamručené „hmmmmm“ mu bylo jedinou odezvou.  A to souhlasné „hmmmm“ nějak nepřestávalo. Zato Harry se překvapeně zarazil. „Malfoy, ty… předeš?“ Zvuk zakolísal a ustal. „Nesmysl Pottere, Malfoyové nepředou,“ zamumlal ospalý hlas. „Ještě za tím levým uchem, jo?“

4/5; Drarry, romance, humor

* * * * *

Pět galeonů na vítěze

Malinká Dramionka z pohledu Harryho a Blaise. Kdo ale sázku vyhrál? „Co řekl tentokrát?“ zeptal se Blaise a uvelebil se vedle Harryho.

„Jako obvykle,“ odpověděl Harry. „Mudlovská šmejdka, bla, bla, bla, Mudlovská šmejdka, bla, bla bla.“ Blaise přikývl a krátce se zasmál. Malfoy opravdu potřeboval najít novou urážku.
„Pět galeonů, že tentokrát vyhraje ona,“ navrhl po chvilce Blaise.

Dramione, humor; 4/5 (když na to tak zpětně koukám, mám bezprostředně po přečtení tendenci hodnotit tak o stupeň víš. Spíš 3/5, není to nic, co by člověku utkvělo v hlavě, snad jen – jak se to stalo, že se Harry vybavuje s Blaisem jako starý známý?)

* * * * *

Jeho vina

Příběh má tři části, přesto se to určitě řadí mezi jednohubky. Krásný průvodce vztahu mezi Harrym a Dracem v návaznosti na kánon prostřednictvím skulinek a nevyřčeného. A samozřejmě je to všechno Potterova vina. Pokud jste si ještě nestihli všimnout, tak v reálu nemám pocit, že bych byla nějaká romantická duše, spíš naopak. Proto si to vynahrazuji příběhy, které snesou neomezenou dávku romantiky a šťastných konců. A když ten konec je navíc i reálný a nezapomene zmínit, co vám na tom druhém tak pije krev, vrním si blahem.

„Nevyhrožuj mi, Malfoyi,“ zavrčel na něj Potter a nalepil se ještě blíž k němu, takže měl Draco pocit, jakoby dýchali stejný vzduch a vlastně to byla pravda, dotýkali se navzájem od špiček bot až po ramena, přitisknutí pevně k sobě. Právě, když si začínal říkat, že by měl couvnout a počkat si na jindy, až se bude Nebelvír mít zase jakž takž pod kontrolou, se něco změnilo.

Z ničeho nic už nestáli uprostřed chodby, ale byli nalepení v jednom z výklenků pro hradní brnění – které si ale v průběhu plesu odskočilo do Velké síně – a Draco byl přitisknutý zády na studený tvrdý kámen za sebou, Potterovo tělo nalepené na sobě a rty přimknuté ke svým.

5/5; Drarry, romance

* * * * *

Na s(ex)!

Ráno poté Snape s Lupinem zjišťují, že mají kuriózní společný zájem.

Párek stepujících skřítků se mezitím změnil v celou divadelní společnost, komplet i s orchestrem, sborem a hlučným publikem. Ignorujíc nesnesitelné tepání v hlavě, Snape se pokoušel vymyslet jak co nejrychleji uniknout z jámy lvové – pokud možno dřív, než vlkodlak začne žvanit. „‚bré ráno,“ ozval se chraplavý, ospalý hlas. Takže smůla.

5/5; komedie, Snupin

* * * * *

Ty

Jak se válka s Voldemortem blíží ke konci, Lupin se dozvídá o svém kolegovi profesoru Snapeovi něco překvapivého.

Vztah, nebo cokoliv to mezi nimi vlastně je, z Remusova pohledu. Příběh o potřebách a ochotě jim vyhovět.

Odstrčíš mě – přitom se zakymácíš na nejistých nohách – a je po všem. S očima přivřenýma a úšklebkem na rtech mě provokuješ, ale k čemu? Mám být znechucený, protože jsme muži? Protože jsi Snape? Protože jsi polibek použil jako zbraň? Na to všechno už žiju na téhle osamělé planetě příliš dlouho.

4/5; Angst, Snupin

* * * * *

Pozvedni oči a uvidíš hvězdy…

Remus Lupin svěřuje bolest své utrápené duše deníku a jen zažloutlý pergamen zná to tajemství, že hluboce miluje. První část Deníku Remuse Lupina popisuje události během S+R studia posledního ročníku v Bradavicích, druhá část sleduje jejich osudy po dvaceti letech. S párem SS/RL teprve začínám, ale naprosto tomu propadám a tahle povídka je jedním z důvodů. Už dlouho se mi nestalo, že bych měla půl povídky husí kůži a slzy v očích. Srdcovka a jsem si jistá, že se k ní budu pravidelně vracet.

Váhavě jsem vykročil k němu, tiše jsem našlapoval do trávy jako rys. Zastavil jsem se jen pár kroků od něj.  Obličej měl zvednutý do koruny stromu, víčka zavřená. Aniž by otevřel oči, tiše řekl: „Dlouho jsme se neviděli, Remusi.“  Nedokázal jsem ze sebe vypravit ani hlásek, natož souvislou větu. Jen jsem tam stál a civěl na něj, neschopný jakéhokoliv pohybu. Otevřel oči, otočil hlavu mým směrem a pohlédl na mne. Jeho hypnotický pohled mě přímo fascinoval.  Severus se odlepil od stromu a pomalu zamířil ke mně. Strnule jsem mu hleděl do očí a připadal si jako králíček, neschopný pohybu před vztyčenou kobrou a bezmocně čekající na to, až zaútočí. 

5/5; romance, angst, Snupin

* * * * *

Uvízl jsem s tebou

Po závěrečné bitvě skončili Severus a Harry někde, kde neměli. Představení o dvou hercích. Možná to zní morbidně, ale vždycky, když se potřebuju uklidnit, jdu k Patoložce. :-) Vážně, miluju její jednorázovky, které mě vždy pohladí na duši a rozněžní. Tahle povídka je naprosto ve stejném stylu, čistě romantický příběh, kde Severus zpívá, jen aby Harryho překřičel. :-)

„Pojďme si něco zahrát…“

„Och, skvělý nápad, Pottere! A absence skříně plné deskových her ještě nedorazila do vašeho zakrnělého mozku?“ „No tak, Snape, zkusme to. Je to zábava. Co třeba Asociace?“ „A o čem ta hovadina je?“ „Řeknu nějaké slovo a vy musíte zareagovat nějakým svým. Je legrační, jak se lidí dokážou dostat od… já nevím… zmrzliny až po výbuch sopky.“ „Tento druh stupidity mne nijak nepřekvapuje.“

4/5, Snarry, romance

* * * * *

Pomocná ruka osudu

Autorka: Annie Talbot,  Z anglického originálu The Left Hand of Fate přeložila: Jacomo, Beta-reader: Ivet Kratičká pětikapitolová záležitost, takové letní čtení, ale zatraceně milé, hlavně díky pozadí s antickými sudičkami :) Ron si dovolil zemřít dřív, než bylo v plánu, a tak to teď musí napravit a vrátit Hermionin život do správných kolejí. Jak na to? Jako duch, kterého může slyšet jenom Severus Snape.

Po šesti dnech hodil Severus ručník do ringu. Duchové – nebo co to Weasley vlastně byl – nespali. A pokud byl Weasley poblíž, tak nespal ani Severus. Ten kluk neustále žvanil. Vyprávěl historky o Grangerové… o tom, jak byla úžasná, a o jejím současném žalostném stavu. Nejméně šedesátkrát vykládal o konečné konfrontaci Zázračného chlapce s Pánem zla. Zpíval… mizerně. Přiznal se, že opustil Pottera a Grangerovou uprostřed pátrání, a nesouhlasil s jejich rozhodnutím očistit Severusovo jméno. Recitoval Bajky barda Beedleho, jako kdyby to bylo evangelium. Severus nemohl spát. Nemohl pracovat. A Weasley vůbec nevykazoval známky oslabení… naopak, sliboval, že v tom bude pokračovat, dokud nezačne Severus spolupracovat.

3/5; Snamione, humor, romance

* * * * *

Reklamy
Napsat komentář

komentářů 5

 1. ester

   /  11.3.2014

  Super, vdaka za hromadu zaujimavych poviedok, ktore si urcite precitam.

  Odpovědět
 2. gleti

   /  7.4.2014

  Kalamity u One Night at the Ministry je neplatný odkaz, posílám funkční http://archive.skyehawke.com/story.php?no=11244&chapter=1&font=&size=

  Odpovědět
 1. Nullo modo – 23. kapitola | Lepidlo života

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: