Satisfakce 6. 12.

… „To ti sice přeju,“ poplácal ho Ron po rameni, „ale jdu s tebou. Už pro nás mám nové identity.“ Vytáhl ze zásuvky stolu dva flakónky, v každém po vlasu. Harry pochopil, že tentokrát se ho nezbaví…

„Vypadáš strašně,“ informoval Rona, protože vidět ho v dlouhých černých vlasech bylo strašně zvláštní a nezvyklé.

„No ty máš co říkat,“ ušklíbl se Ron a Harry mu musel dát za pravdu. Tentokrát vážně vypadal jako bezdomovec. Neupravené strniště ho vyloženě rozčilovalo a kůže pod vousy ho z nějakého důvodu svědila. Možná si to jen namlouval, protože nebyl zvyklý takhle vousy nosit, ale každopádně si nebyl jistý, že takhle vydrží dlouho do noci.

Seděli v baru a popíjeli pivo, občas prohodili pár vět, jinak ale koukali po okolí a snažili se přijít na cokoliv zvláštního. Asi po hodině se objevil Malfoy a Harry se napjal. Ron taky vypadal překvapeně, ačkoliv ho Harry varoval, že se tu pravděpodobně objeví. Najednou Ron vykulil oči ještě víc a lapal po dechu, jako by chtěl něco říct, ale nedostávalo se mu slov. Harry následoval jeho pohled, ale nic neviděl.

Pak mu to došlo.

Koukal na jeho předloktí, kde se znovu začala objevovat slova…

„Ha– Ehm, Petere, to je… U všech ďasovců, to je Přísežná věta,“ ztišil hlas do naléhavého šepotu. Teď byl Harry vyděšený. Neexistovala šance, že by před Ronem dokázal skrýt, kdo je podle všeho jeho spřízněná duše.

A tak oba sledovali, jak se na Harryho ruce formuje věta:

Pardon, omlouvám se, to jsem vážně nechtěl.

V tu chvíli Harry zaváhal. Slova omluvy a Malfoy, to nešlo zrovna dvakrát dohromady. Ale jaká byla pravděpodobnost, že by potkal jinou svou spřízněnou duši? Jak urputně přemýšlel, jak z toho všeho ven, zcela přehlídl, že se k nim blížil Malfoy s vlastním pivem v ruce. Taky přehlídl kočku, která vyběhla ze dveří vedoucích na dámský záchod, a ať už se tam vzala jakkoliv, teď uháněla lokálem, jako když do ní střelí. Malfoy ji zahlídl až na poslední chvíli, a jak se snažil vybalancovat načatý krok tak, aby zvíře nezašlápl, sklenice v ruce se povážlivě naklonila a část jejího obsahu nádobu opustila a s čistým svědomím odcestovala na Harryho tričko, odkud rychle prosakovala směrem k jeho klínu.

Malfoy se na něj podíval s výrazem největšího překvapení, jako by nemohl uvěřit, že se něco takového stalo právě jemu, a zrudl.

„Pardon, omlouvám se, to jsem vážně nechtěl.“

Ron se zajíkl. Harry nebyl schopný slova, jen rychle ruku s Přísežnou větou strčil pod stůl. Dracovi to neuniklo, ale zdálo se, že věty si nevšiml. Sám měl svetr, takže si dost možná nevšiml ani své věty… A až ji objeví, bude už Harry dávno pryč. Ale pro jistotu se rozhodl nic neodpovědět… Tak. Nandá jim to! Nikdo mu nebude říkat co nebo s kým má dělat.

Harry zavrtěl hlavou, jako že se nic nestalo a seslal na sebe sušící kouzlo.

Draco kolem nich prošel k baru, kde se líně opřel a nevěnoval jim další pohled…

Což se nedalo říct o Ronovi, který nevěřícně těkal pohledem mezi Harrym a Dracem a vypadal, že každou chvíli omdlí.

 

2 komentáře: „Satisfakce 6. 12.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.