Satisfakce 1. 12. a info

Harry bere práce v přestrojení, protože tak ho nikdo nepoznává. Je to osvobozující a Harry svou práci zbožňuje. Taky proto, že když tráví všechen svůj čas v práci, nemusí myslet na to, jak je ve skutečnosti osamělý. Všechno se změní s novým případem, jehož vyšetřování přeruší drobný detail – přísežná věta – tedy věta, která se objeví, pokud se přiblížíte ke své skutečné spřízněné duši…

Povídka bude vycházet jako adventní kalendář až do Vánoc.

Tagy: Drarry, post-war, soulmates AU, auror!Harry, 18+

AO3: Celou povídku najdete k přečtení nebo stažení na AO3Harryho nejoblíbenějším pracovním zařazením byla práce v přestrojení. Mohl se zcela legálně (a ještě ho za to platili) vydávat za někoho normálního a obyčejného. Lidi ho na ulici nepoznávali, nikdo na něj neukazoval prstem a nechtěl se s ním fotit. Cítil se… svobodný. A tak zcela samozřejmě skočil po dalším případu, kde se od bystrozorů práce v přestrojení vyžadovala, a právě vysedával v baru, kde pil jednu vodu za druhou (objednával si bezbarvý alkohol a přeměňoval jej na vodu) a po očku pozoroval okolí a barmana.

Vydávat se za ztracenou existenci mu šlo víc než dobře a zahrát opilce nebyl problém. S pomocí mnoholičného lektvaru a maskovacích kouzel tentokrát získal postavu o dost mohutnější, než byla jeho vlastní, modré oči, které viděly i bez brýlí, a krátké světle hnědé rovné vlasy. Přes šedé triko měl přehozenou černou košili a pro dnešní večer zvolil ležérní tmavé džíny. Svetr a cestovní plášť, na který na rozdíl od kouzelnických hábitů nedal dopustit, měl přehozené přes vedlejší židli. Bar byl sice kouzelnický, ale tak jako on bylo oblečeno mnoho lidí. Zejména mudlorození kouzelníci se mimo školu uchylovali k mudlovské módě a i po skončení studií jí zůstali věrni, ačkoliv pracovali a žili v kouzelnickém společenství.

„-ště jednu,“ zamumlal a zamával prázdnou skleničkou na barmana. Na muže, který byl podezřelý z prodeje nelegálního lektvaru, který simuloval účinky opia. To byla Harryho dnešní práce, pokusit se zajistit důkazy nebo svědky. V baru bylo poměrně živo, blížily se vánoční svátky a několik skupin zde zcela zjevně slavilo předvánoční firemní i přátelské či rodinné večírky. Skořicový máslový ležák – novinka letošních Vánoc – tekl doslova proudem a Harry si začínal uvědomovat, že nebylo úplně moudrým rozhodnutím, pokusit se celý bar pokrýt pouze svou maličkostí, přestože za hlavního podezřelého považovali barmana.

Kromě něj na place pracovaly ještě dvě holky, které roznášely pití a snášely prázdné sklenice zpět barmanovi. Kim Proutek na Harryho nepůsobil jako někdo, kdo tráví své hosty na potkání, co by z toho taky měl – kromě toho, že by mu zcela přestali chodit lidi do podniku, který ho živil. Zdálo se, že sám barman se podezřívavé rozhlíží, jako by se snažil odhalit, kdo je škodná v jeho revíru.

Harry ho nenápadně pozoroval, koukal mu pod ruce, ale zatím neměl štěstí odhalit nic podezřelého ani nic, co by upoutalo jeho pozornost. A v tom si Harry všiml velice zvláštní věci na svém předloktí. Zdálo se, že se mu na kůži objevují slova. Podobně, jako to dokázal očarovaný brk Dolores Umbridgeové, ale tentokrát objevující se slova neprovázela žádná bolest.

Myslím, že už máš dost, pojď se trochu projít, hlásal černý nápis, ne nepodobný tetování.

Harry věděl, co to je. Ovšemže věděl, v čarodějnickém světě nebyl nikdo, kdo by neznal Přísežnou větu. Každý doufal, že ji na své ruce jednoho dne spatří, ale jen málokomu se to skutečně vyplnilo. Přísežná věta se objevila, pokud se člověk dostal do blízkosti své skutečné spřízněné duše. Proto se to málokomu podařilo – pravděpodobnost, že se vaše spřízněná duše objeví na stejném místě a ve stejný čas jako vy, byla mizerně malá. Harry vždycky předpokládal, že jeho spřízněná duše žila před třemi sty lety v Číně. Bylo to jednodušší, než čekat, že ji někdy skutečně potká a promrhat kvůli tomu třeba jiné šance na spokojené vztahy, jako se to stalo mnohým před ním.

Přísežná věta je věta, kterou od své spřízněné duše uslyšíte jako první, a Harry na ni nevěřícně zíral. Než stihl vůbec pomyslet na to, co všechno její objevení se může znamenat, ozvalo se přímo vedle něj nekompromisním, nevrlým a k Harryho nesmírnému šoku dobře známým hlasem:

„Myslím, že už máš dost, pojď se trochu projít.“ Zároveň muž zavrtěl hlavou na barmana, který se chystal z lahve nalít dalšího panáka. Ruku s lahví stáhl, ale prohodil na Harryho adresu:

„Je v pohodě, nedělá problémy.“

„Zatím, na tyhle typy mám čuch,“ ušklíbl se muž a poplácal Harryho po rameni. „Tak vstávat, nadýcháme se čerstvého vzduchu, co říkáš?“

Harry neříkal nic, jen na Draca Malfoye třeštil oči neschopen zpracovat nic z toho, co se právě stalo, ačkoliv se alkoholu celý večer ani nedotkl.

„Vidíš, už ani neví, která bije,“ zavrtěl nad ním blonďák hlavou a Harry se nechal odtáhnout ven z baru.

8 komentářů: „Satisfakce 1. 12. a info

 1. WTF? A to je všechno? DÁÁL. Četla jsem s úplně zatajeným dechem a teď mám strašně moc otázek. Jane, je to super téma a jako vždy perfektně zpracované. A mám velkou radost, že je příběh dokončený, takže se dočkám pokračování. :)
  Takže…Těším se. Moc se těším.

 2. Jupí, konečně něco nového a hlavně něco co budu číst s chutí 😊
  Už mi to dva kokoti chyběli a ty taky😘

 3. Tááákže, Luci, dneska jsme měli Johnlock pozitive (whatever slash) sraz a doporučili mi tenhle tvůj skvost, tak se chystám na jeho čtení :D
  Popravdě, dnes je můj mozek přehnaně společensky znaven… ehm .. takže si to nechám od zítřka… Ale Hanetka byla z tohoto tvého kousku nadšená, takže jsem se odhodlala po čtyřech pěti letech poprvé přečíst zase něčí českou drarry povídku ;)

 4. Jasně že to čtu! Od začátku a vrním blahem! Akorát tedy to vždycky prolítnu s mobilem v ruce v nějakém nestřeženém okamžiku v práci, a na mobilu já děsně nerada komentuju. Má to mrňavý tlačítka a pořád se pletu a třikrát mažu každý druhý písmeno… a pak to doháním se zpožděním jako teď. Díky, Kalamity. Tenhle kalendář je lepší než t Tenhle kalendář je lepší než ten čokoládičkový.

 5. Jo, já se k tomu ještě furt nedostala, ale už mi visíš v liště oblíbených a na mobilu to nechci číst právě proto, že bych se musela mučit s komentáři přes tu pitomou klávesnici :D A já bych ti tu ráda nechávala komentáře! :D
  Nezapomínám, jen nějak.. nestíhám všecko :).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.