ygritte: Albus ex machina – 1. kapitola – Porada profesorského sboru

Dva rody, stejně staroslavné oba

zpátky v Bradavicích – svůj dávný hněv

zas ženou na nůž, zas a znova

tentokrát však již nepoteče krev.

A když, tak jen maličko. Na hranici příjemné bolesti.

A/N: Tahle povídka je moje naprostá prvotina a chtěla jsem se na ní hlavně naučit pracovat s postavami, dějem a jazykem. Pokud se vám tedy bude zdát, že je nudná a nic moc se v ní neděje, máte pravdu; všechny dobré nápady si šetřím na dobu, kdy budu v psaní zběhlejší. Za odměnu se ale dočkáte spousty sexu ;-)

Protože bych zároveň ráda vzdala hold autorům a překladatelům fanfiction (a především slashe), dovolila jsem si jednotlivé kapitoly nazvat podle některých povídek, které jsem četla, a u každé takové kapitoly uvedu i odkaz na ono dílko.

Obrovské díky patří belldandy, která byla úplně prvním čtenářem této povídky a dodala mi odvahu, abych vyšla s kůží na trh, a stejně tak moc děkuji Tyře Hawking za velice cennou zpětnou vazbu a mimo jiné za její nakažlivé nadšení pro drarry :) Největší poděkování pak patří samozřejmě KalamityJane, která vychytala gramatické chybky a překlepy a hlavně(!) mi dovolila uveřejnit moje dílko na svém webu. Díky ní jsem nebyla nucená svádět bitvu s WordPressem, kterou bych jistojistě prohrála a povídka by nejspíš nespatřila světlo světa dřív, než v roce 2017. :)

Enjoy!

ygritte

Tagy a varování pro celou povídku: Drarry, post-war, 18+

Kapitola 1 – Porada profesorského sboru

Odkaz na povídku: http://daioni.blogspot.cz/2011/11/porada-ucitelskeho-sboru.html – tato povídka sice není slash, ale já se u ní velice pobavila :)

 

„Ach ano, málem bych zapomněl! Pokud si nepřejete, aby vám narostla rozkošná chlupatá ouška, důrazně doporučuji vyhnout se jakýmkoliv čokoládovým figurkám ve tvaru velikonočních zajíčků, ať už budou vypadat jakkoli lákavě. Doneslo se ke mně, že jde o žhavou novinku z dílny Kratochvilných kouzelnických kejklí,“ zamrkal Brumbál k profesorskému sboru.

 

Harry Potter si nemohl pomoci a po tomto prohlášení sklouzl jeho pohled na Snapea sedícího v nejtemnějším koutě sborovny. Jen s vypětím všech sil udržel vážnou tvář, když si jej představil s růžovými králičími oušky rašícími z jeho mastných vlasů. Muž jeho pohled zachytil a jako by mu četl myšlenky, okamžitě nahodil výraz tak mrazivý, až Harrymu naskočila husí kůže. Vzápětí se však Snapeova ústa zkřivila v čemsi podobném úsměvu a jeho žaludek se stáhl v děsivé předtuše.

 

„Když dovolíte, pane řediteli, ještě než skončíme, rád bych ostatní informoval o změně týkající se záskoku mé osoby během následujících měsíců.“

 

Harry si oddechl a pohodlně se opřel. Jeho žaludek se uvolnil z předchozí křeče. To vůbec nevypadalo na špatné zprávy. Na celé té záležitosti se Snapeovým „studijním volnem“ viděl jen samá pozitiva.

 

Profesor Snape po porážce Voldemorta využil nově nabytého volného času a pustil se do rozsáhlého výzkumu v oblasti bezhůlkové magie. Jeho několikaletá práce se letos konečně blížila zdárnému konci a nyní bylo potřeba veškeré výzkumy systematicky zpracovat a vydat publikaci. Tento úkol si však vyžadoval stoprocentní pozornost, a tak se Snape rozhodl začátkem velikonočních prázdnin opustit Bradavice a následující půlrok strávit v klidu svého domku.

 

Profesorka McGonagallová se zmínila, že Snape dokonce projevil zájem zavést v budoucnu bezhůlkovou magii jako předmět v Bradavicích. Ať už to byla pravda, nebo ne, výzkumem se nechal pohltit natolik, že se spokojil s výukou lektvarů a o místo učitele Obrany proti černé magii po válce ani jedinkrát neprojevil zájem. Dokonce se smířil i s Brumbálovým rozhodnutím povolat jako letošního vyučujícího Obrany proti černé magii Chlapce-který-přežil-a-nakonec-toho-otravného-Voldemorta-konečně-zlikvidoval.

 

Ne snad, že by se jejich poválečný vztah od dob studia nějak zásadně změnil. Dřívější nenávist sice s uvolněním atmosféry po zabití Pána zla polevila na intenzitě, ale určitá nevraživost mezi nimi panovala stále a Harry bez mučení přiznával, že se na Snapeův odjezd nesmírně těší.

 

Pomyslel si, že pokud si to ten netopýr nakonec nerozmyslel, nemohlo v téhle záležitosti zaznít nic, co by mu zkazilo náladu.

 

„Profesor Křiklan bohužel musel dohodnutý záskok zrušit ze zdravotních důvodů.” Snape se dramaticky odmlčel, než pokračoval. “Místo něj mě na následující tři měsíce zastoupí pan Draco Malfoy.“

 

A Harry zjistil, že se šeredně spletl.

 

 

“Malfoy bude v Bradavicích učit lektvary?!” vytřeštila na něj oči Hermiona a rozčilením málem rozlila šálek s kávou, který před ni číšnice právě postavila.

“Neuvěřitelné, že? Dokonce mě napadlo, jestli mi to Snape neudělal schválně, prostě jen tak, aby mě vytočil, parchant jeden umaštěnej,” zuřil Harry.

“Ale no tak, víš, že to je hloupost, Harry,” chlácholila ho Hermiona. “Uklidni se a řekni mi, co se vlastně stalo. Neměl na jeho místo nastoupit profesor Křiklan? Něco se změnilo?”

Jeho nejlepší kamarádka byla se situací kolem Snapeova studijního volna velmi dobře obeznámena. S Harrym se vídali poměrně často vzhledem k tomu, nakolik byli oba pracovně vytížení.

“Co já vím, tak Křiklan má dlouhodobě nějaké zdravotní potíže, které se teď prý výrazně zhoršily. Netuším, o co přesně jde, ale musel záskok na poslední chvíli odříct. Snape to s ním měl domluvené už od září! Každopádně léčitelé mu důrazně zakázali učit. Což je asi rozumné, když je nemocný,” uznal nešťastně. ”Myslím, že i krocení divé zvěře je méně stresující profese, než učení pubertálních kouzelníků.”

Odmlčel se, upil ze šálku a rozhlédl se. Seděli v příjemné mudlovské kavárně v Londýně, kterou navštěvovali pravidelně. Podnik se nacházel poblíž Hermionina bytu a podávali tu naprosto bezkonkurenční espresso. Harry se však tentokrát na chuť kávy nedokázal soustředit.

“Když potom Snape oznámil, kdo Křiklana nahradí, myslel jsem, že jsem se musel přeslechnout. Malfoy?! Osud mě prostě nemá rád,” povzdechl si.

“Víš, Harry, nezlob se na mě, ale nevypadá to jako úplně špatná volba, když se nad tím zamyslíš,” namítla opatrně Hermiona. “Malfoy lektvary studoval a teď v tom oboru dělá. Vím, že je to Snapeův kmotřenec, ale on by na své místo nikdy nedosadil žádného amatéra. ”

Harry si bezmyšlenkovitě hrál s poloprázdným hrníčkem a jeho výraz se při těch slovech postupně měnil z naštvaného na nešťastný.

“No jo, vždyť já si tohle všechno uvědomuju, vážně jo, Hermiono. Hodně se to potom na poradě probíralo, Snape se opravdu snažil svoje rozhodnutí před námi obhájit a vyvrátit jakékoliv pochybnosti. Myslím, že mu fakt záleželo na tom, abychom na Malfoye nepohlíželi jako na protekčně dosazeného chlapečka.”

 

Harry si vzpomněl, jak si Severus Snape vzal slovo a nenechal nikoho na pochybách, že svou volbu promyslel dobře. Mladý Malfoy po Bradavicích nastoupil na prestižní Vysoké učení alchymistické, kde před dvěma lety úspěšně odpromoval, a od té doby pracoval na výrobě luxusní kosmetiky pro kouzelnickou společnost. Byl tedy více než schopný zaujmout tuto pozici a Snape měl pravdu, když říkal, že za ty tři měsíce snad ani nelze nadělat mnoho škody. Vlastně byl tak trochu zázrak, že se vůbec povedlo někoho sehnat takhle na poslední chvíli, dva týdny před lektvaristovým plánovaným odchodem. Nejspíš nebýt toho, že ti dva byli svázaní kmotrovstvím, domluva by neklapla.

Opustil vzpomínku na včerejší poradu a zvedl oči k dívce naproti. “Ředitele koleje ale Malfoy dělat nebude, ani Snape to tak nechtěl. Dohodl se s Vektorovou, aby si to vzala na starost. Prý taky vychodila Zmijozel,” objasnil své kamarádce. Vzápětí si uvědomil, že to vypadá, jako by celou tu záležitost s Malfoyem obhajoval. “Ale stejně mě to štve,” dodal rychle. “Chápu to, ale štve mě to. Těšil jsem se, že si další tři měsíce užiju bez neustálé přítomnosti někoho, kdo má nutkavou potřebu mě urážet.”

Kamarádka se na něj povzbudivě usmála. “Třeba ti to i přesto vyjde. Vždyť jste se s Malfoyem neviděli – kolik – šest let? Beztak ho veškeré nepřátelství k tobě už dávno přešlo. A i kdyby ne, nejspíš bude mít plné ruce práce s učením a nějaké dávné školácké kočkování nechá minulostí.”

“Školácké kočkování, Hermiono? Pokud si dobře vzpomínám, párkrát nechybělo mnoho a málem jsme se vzájemně zabili,” připomněl jí s nepatrným úšklebkem Harry.

Na její tváři se objevilo zamračení. “Oh, nepřeháněj tolik, Harry. Samozřejmě si pamatuji ty vaše střety ve škole, ale to přeci bylo ještě předtím, než změnil strany a začal špehovat pro Řád.” Podívala se na něj tak trochu omluvně. “Tedy, já vím, že ani potom to nebylo mezi vámi dobrý a žes mu celou tu dobu nevěřil, ale opravdu stál na naší straně. A nezapomeň, že jste si během války vzájemně zachránili život. Neříkám, že to z vás dělá nejlepší přátele, ale možná to nebude nutně taková katastrofa. Třeba dokonce najdete společnou řeč,” chlácholila ho.

Mladík naproti ní se zatvářil přinejmenším pochybovačně.

Najednou dívka nahodila rozpustilý úsměv a laškovně na něj mrkla: “Vlastně toho máte společného docela dost…” nechala větu viset ve vzduchu.

Chvíli čekal, jestli to jeho kamarádka hodlá nějak rozvést. Pak mu to došlo.

No jistě. Ona má na mysli TOHLE. Merline. To přece nemohla mínit vážně.

“To nemyslíš vážně, že ne?” vyjádřil své pochybnosti nahlas.

Ušklíbla se na něj: “Vlastně nemyslím. A přesně vím, co máš na jazyku – fakt, že jsou dva muži gayové, naprosto neznamená, že se budou automaticky přitahovat, a už vůbec ne, že si spolu okamžitě musí něco začít. Víš, vážně nejsem úplně pitomá a navíc mi tohle říkáš docela často,” zasmála se jeho zvednutému obočí.

Odhalení, že Draco Malfoy je gay, se objevilo v bulvárním okénku Denního věštce asi půl roku po skončení války. Malfoy byl zachycený na fotografii v evidentně mileneckém polibku s jiným mužem. Tu fotku v novinách Harry zaznamenal, dokonce si pamatoval, jak ho Malfoyova odhalená orientace překvapila, ale nijak zvlášť se tím nezabýval. Stalo se to dva týdny před tím, než Harry na několik následujících let zcela opustil kouzelnický svět. Byl nesmírně unavený z války a nějaké drby, byť takhle pikantní, ho úplně míjely. Zájem médií o mladého kouzelníka však od té doby zdaleka neopadl. Aristokratický původ, smrtijedská historie jeho rodiny, Dracova role ve válce a teď i jeho odhalená homosexualita, to všechno z mladého Malfoye dělalo velice lákavý cíl pro pisálky typu Rity Holoubkové.

“Ehm, Harry, můžu na tebe mít otázku?” upřela na něj pohled tak nevinný, až se mu strachy postavily chloupky v týle. “Vážně, opravdu naprosto a zcela vážně by mě právě teď strašlivě zajímalo, jestli ti Malfoy jako chlap připadá sexy. Víš, když si vezmeš jen to, jak vypadá, a zapomeneš na jeho povahu… Podle Věštce to totiž vypadá, že je mezi muži docela oblíbený, a já prostě chci vědět, jak ho vnímáš ty,” pohlédla na něj s neskrývanou zvědavostí.

Chvíli na ni konsternovaně hleděl, ale dívka se tvářila neochvějně. Když zjistil, že svou otázku zjevně myslí vážně, přeci jen se zamyslel.

Nikdy dřív o své školní nemesis takhle nepřemýšlel. Snažil se tedy vybavit si, jak Malfoy vypadal na novinových fotkách z poslední doby, aby byl schopen Hermioně odpovědět na její všetečnou otázku. Jeden článek viděl celkem nedávno, dva nebo tři týdny zpátky. Ne, že by snad holdoval bulváru, ale co se týkalo jeho někdejšího rivala, zvědavost obvykle vítězila. V článku se psalo o něm a nějakém mladším hráči famfrpálu. Doprovodná fotka byla docela nevinná, muži byli zachyceni, jak spěchají ruku v ruce Příčnou ulicí. Tu fotografii si Harry pamatoval docela dobře, takže se snažil udržet si před očima její obraz a začal s hodnocením.

Malfoy se od války moc nezměnil. Nebyl nijak zvlášť vysoký, možná jen o maličko vyšší, než on sám. Jeho útlá postava mu zůstala, ve tváři však dospěl a zmužněl. O něco výraznější změnou prošel snad jen jeho účes. Vlasy sice pořád nosil sčesané dozadu, ale už nepůsobily tak ulízaným dojmem. Byly spíš načechrané a po bocích vyholené v tom typu účesu, který byl v poslední době tak populární.

Kdyby šlo čistě jenom o vzhled – a tady Harry cítil, že se začíná dostávat na nebezpečnou půdu – Draco Malfoy se svým štíhlým tělem, stříbřitými vlasy, aurou sebedůvěry a perfektně padnoucím oblečením… byl zatraceně přitažlivý muž.

“Víš, Hermiono, zaprvé chci, abys věděla, že tě nesnáším za to, že jsem nad tím vůbec musel přemýšlet. Zadruhé tě proklínám, protože jsem si právě uvědomil, že fretka Malfoy je vlastně dost sexy chlap. Samozřejmě za předpokladu, že jeho osobnost nahradím osobností někoho… hm, příjemného. A na závěr bych rád poznamenal, že jsem neměl sex už dobrého půl roku. Jde nejspíš o můj osobní rekord a je dost pravděpodobné, že tahle skutečnost zcela zásadně ovlivňuje můj úsudek. Právě jsem se rozhodl, že bych tuhle situaci měl nějak… vyřešit. Co nejdřív. Protože opravdu nechceme, aby se mi postavil v přítomnosti Draca Malfoye, že ano.”

Hermionin úsměv se během jeho projevu neustále rozšiřoval a po poslední větě dívka propukla v záchvat upřímného smíchu. “Ne, to nejspíš opravdu nechceme.” Otřela si slzy od smíchu, na chvíli se odmlčela a pak dodala. “Ale jestli se to přeci jen stane, dej mi prosím vědět. Protože v ten den nejspíš zamrzne peklo a já bych o tom chtěla být informovaná,” zamrkala na něj rozpustile.

6 komentářů: „ygritte: Albus ex machina – 1. kapitola – Porada profesorského sboru

  1. Tak dlouho čekám, až někoho napadne napsat povídku podle Shakespearova Romea a Julie a pořád doufám, že jednoho dne snad konečně najdu někoho, kdo vládne renesančním slohem a slovy, no ano, stále doufám, hledám.
    Děkuji za krásnou kapitolu, dost mě navnadil úvod, ikdyž jsem se povídce dlouho vyhýbala, snad konečně nadešel její čas. Uvidím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.